Методи лікування безпліддя

Вважається , що у здорової молодої подружньої пари вагітність настає в середньому протягом 1 року регулярного статевого життя без застосування засобів контрацепції. Якщо за рік вагітність не настала, то подружжю ставлять діагноз безпліддя . Природно , в цьому випадку необхідно з'ясувати причину виникнення цієї проблеми.

Безпліддя — воістину всесвітня проблема , тому що зустрічається у всіх країнах світу без винятку. У Росії складнощі з настанням вагітності є майже у 17% подружніх пар ; і такий рівень критичний для збереження чисельності населення.

Фахівці — репродуктологи давно довели , що ймовірність настання вагітності безпосередньо залежить від віку подружжя: чим старше стає людина , тим менше шансів на успіх. Саме тому лікарі рекомендують максимально ранній початок обстеження і лікування, тому що чим раніше подружня пара звертається в спеціалізовану клініку , тим швидше в родині з'являється довгоочікуваний малюк.

Для настання вагітності необхідне поєднання декількох чинників. У чоловіка в еякуляті має бути достатня кількість рухливих сперматозоїдів хорошою морфології , тобто правильного будови. У жінки репродуктивна система влаштована більш складно: обов'язково повинна відбуватися овуляція (дозрівання яйцеклітини в яєчниках ) , повинні бути прохідні , правильно функціонують маткові труби (вони повинні захопити яйцеклітину , створити умови для запліднення і транспортувати ембріон в порожнину матки) і хороша структура ендометрію для імплантації ( прикріплення ) ембріона.

Процес настання вагітності досить складний , багатоступінчастий ; " поломка " може відбутися на будь-якому етапі .

Завдання фахівця — у мінімальний термін з'ясувати причину відсутності вагітності і запропонувати максимально щадний спосіб лікування .

За рекомендаціями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я ( ВООЗ) тривалість обстеження до встановлення причини безпліддя не повинна перевищувати 3−4 місяці. У житті ж лікарі часто стикаються з тим , що пацієнти ходять роками і ніяк не можуть отримати відповідь на найважливіший для них питання ...

У передових клініках, що займаються проблемою репродуктивного здоров'я , всі зусилля спрямовані на скорочення термінів обстеження. У деяких відділеннях лікування безпліддя та ЕКЗ працюють діагностичні центри « одного дня» , що дозволяють провести обстеження подружньої пари для встановлення причин безпліддя за 1 день. В кінці дня подружня пара отримує на руки результати обстеження і рекомендації з лікування .
Які сучасні методи лікування безпліддя існують?

В арсеналі репродуктолога є досить багато варіантів лікування безпліддя , і в кожному конкретному випадку потрібно вибрати найбільш підходящий і ефективний .

Якщо причиною відсутності вагітності є порушення процесу овуляції у жінки , то на допомогу приходить лікувальний протокол під назвою " класична індукція овуляції " , коли за допомогою незначного гормонального впливу нормалізується робота яєчників і дозріває яйцеклітина . Подальше зачаття відбувається природним способом .

Якщо за результатами обстеження виявляється зниження показників спермограми , то парі може бути запропоновано лікування методом інсемінації , коли спеціальним чином оброблена сперма (чоловіка або донора ) вводиться безпосередньо в порожнину матки.

На жаль , такі " консервативні " методи не завжди допомагають : вагітність настає тільки у 15−17 % подружніх пар.

На сьогоднішній день найефективніший метод подолання безпліддя — процедура ЕКЗ ( екстракорпорального запліднення ) . Назва процедури походить від латинських слів extra — зовні , поза і corpus — тіло , тобто запліднення статевих клітин ( яйцеклітин ) жінки поза її організму з подальшим перенесенням ембріонів в порожнину матки.

Шанс настання вагітності в одному циклі ЕКЗ відрізняється і коливається в середньому від 40 до 58 % залежно від причин безпліддя і віку подружжя.

Проведення програми ЕКЗ найбільш доцільно при вираженому чоловічому безплідді , при одночасному факторі і імунологічному безплідді , і при безплідді неясного генезу , коли традиційними методами обстеження не вдалося встановити причину відсутності вагітності.

При знижених показниках спермограми запліднення проводиться методом ІКСІ , тобто спеціального відібраний сперматозоїд за допомогою мікроманіпуляціонной техніки вводиться безпосередньо в яйцеклітину. Це дозволяє підвищити шанси запліднення навіть при важкому чоловічому безплідді .

За відсутності сперматозоїдів в еякуляті ( азооспермія ) можливе отримання сперматозоїдів з придатків яєчка і з яєчка за допомогою пункції ( TESA , MESA ) , після чого також проводиться ІКСІ .

В останні роки для лікування безпліддя використовуються різні донорські програми . За відсутності сперматозоїдів у партнера або відсутності статевого партнера можливе запліднення спермою донора (методом штучної інсемінації або методом ЕКЗ) .

При передчасному виснаженні яєчників ( наприклад , після неодноразових оперативних втручаннях на яєчниках ) і у жінок в постменопаузі ( коли процес утворення яйцеклітин припиняється в силу віку ) для настання вагітності можуть бути використані донорські яйцеклітини. Це дозволяє жінці стати мамою навіть у найскладніших випадках .

При неможливості виношування вагітності ( при вадах розвитку або при повній відсутності матки ; за наявності важких супутніх захворювань) можна вдатися до послуг сурогатної матері. При проведенні подібної програми ембріони , отримані при злитті яйцеклітин і сперматозоїдів генетичних батьків , переносяться в порожнину матки сурогатної матері для виношування.

Вже добре відпрацьована технологія кріоконсервації , тобто заморожування генетичного матеріалу ( ембріонів , сперми і яйцеклітин ) , з метою довгострокового зберігання для подальшого використання.

До програми ЕКЗ вдаються не тільки пацієнтки , які страждають безпліддям .

Нерідко в клініку ЕКЗ звертаються пари , яким потрібна вагітність дитиною певної статі ( ця необхідність виникає при генетичних захворюваннях — наприклад , при гемофілії , яка частіше діагностується у хлопчиків) . У цьому випадку на ембріонах до їх перенесення в порожнину матки проводиться генетичне дослідження ( передімплантаційна генетична діагностика ) і визначається приналежність до тієї чи іншої статі .

При проведенні програми ЕКЗ можлива селекція (тобто вибір) ембріонів по резус -фактору. Ця процедура необхідна резус -негативним пацієнткам , у яких були випадки важкого резус — конфлікту під час попередніх вагітностей. Завдяки проведенню предімплатнаціонной діагностики в порожнину матки переносяться тільки резус -негативні ембріони . У цьому випадку вагітність протікає без конфлікту з організмом матері.

Аналогічним чином проводиться генетична діагностика на деякі генетичні захворювання (наприклад , муковісцидоз) . Тепер у сімей , які є носіями мутацій муковісцидозу з'явилася реальна можливість народження здорових дітей.
джерело http://forum.uaua.info/

Поделиться с друзьями

Схожие записи

 1. Бедный доставщик
  Четверг, сентября 24, 2015  
 2. Световые панели framelight в «Первой Рекламной Компании» в Киеве
  Воскресенье, января 11, 2015  
 3. Говорят, что итальянский кофе — особенный
  Суббота, января 10, 2015  
 4. Классификация печей для пиццы
  Суббота, декабря 27, 2014  
 5. Контактный гриль — быстрое приготовление горячей закуски из всевозможных видов продуктов
  Суббота, декабря 27, 2014  
 6. Как научиться готовить?
  Среда, августа 27, 2014  
 7. Пицца — чудо еда!
  Понедельник, мая 19, 2014  

Leave a Reply

Это не спам.(обязательно)

Спонсоры

Сборник кулинарных рецептов. Кулинарные рецепты на любой вкус. Начиная от простого приготовления яичницы и заканчивая приготовлениям разного рода рагу.

Архив
Друзья на Facebook
Поддержи сайт :)
Если Вам понравился сайт? Внесите пожалуйста вклад в его развитие.
ВебМаниR684716277803
U419829262551
Поддержи сайт :)
ЯндексЯндекс. ДеньгиХочу такую же кнопку
Спонсоры